Bramming – giv agt!

Tilmelding her >link< | Praktiske informationer vedr. afdeling nr. 4 >her<

Næste afdeling er i Bramming, som diskede op med et fantastisk løb sidste år. Vi glemmer sent starten, som foregik på det bredeste sted på ruten – nemlig på en trampesti på 3 meter..Efter 100 meter kom vi på singletrack, og blev “snoet” godt igennem på den fede og sjove rute..

For de mange der syntes at grusgraven sidste gang var en stor mundfuld, så kan i glæde Jer til Bramming. Det er selvfølgeligt hårdt at køre med højt tempo på en så “tæt” rute, men for de allerfleste vil de opleve Bramming MTB Track som overkommelig og en god rute!

 

One thought on “Bramming – giv agt!

  1. Jørn Christensen

    Vi er klar……

    Der er blevet arbejdet intens på sporet, i de sidste par uger. Der er blevet lavet lidt nye forhindringere, sporet er ændret enkelte steder, og vi har gjort alt vi kan for at forberede sporet til over 200 rytter.
    Vi har nye planer omkring start loop, så vi kommer lidt over 3 m, ihvertfald i starten :-)….

    Bramming MTB track, har masser af single track, så vi opfordre til god sports ånd, så alle får en god dag. Vi har indlagt lidt tons med overhalings muligheder, enkelte steder.

    Vi glæder os til at se jer….

    MVH
    Bramming IF Motion.

    Svar

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.